Po prvý krát sa v Pezinku konal Športový Festival Wannado, ako súčasť podujatia JOJKA S VAMI tour 2023. V sobotu 22.7.2023 ráno sa na Radničnom námestí zišli športové kluby z Pezinka a medzi nimi sme sa predstavili aj My, ako projekt Človek 2.0. Cieľom tohto podujatia bolo predstaviť kluby, ktoré sa nachádzajú v Pezinku a okolí.

Počas celého dňa bol pripravený program pre deti, ktoré boli cieľovou skupinou tohto podujatia. Deti mali možnosť si vyskúšať cvičenie pod naším dohľadom. Celý deň sa niesol v duchu zbierania pečiatok, za ktoré mohli deti niečo vyhrať. Ani u nás to nebolo inak. Za splnenie pohybovej výzvy každé dieťa dostalo pečiatku. V pohybovej výzve si mohli deti vybrať zavesenie sa na kruhy, čo je pre dieťa prirodzený pohyb, alebo prejdenie po Slackline. Túto pomôcku priamo v našom fitku nepoužívame, ale je to výborná pomôcka pre rovnováhu, balansovanie vo výške a koncentráciu.

Našu účasť na tejto akcií sme zahájili ukážkou, ako pracujeme s klientami u nás v pohybovom centre Človek 2.0. Predstavili sme si troch športovcov z rôznych športov – tanečnicu, plavca a džudistu. Začali sme diagnostikov jednotlivých pohybového aparátu, rovnako, ako to prebieha u nás, keď príde nový klient. Diagnostiku viedol Náš Fyzioterapeut Peťo Dirbák. Po diagnostike následovali korekčné cvičenia a ukážka spolupráce medzi fyzioterapeutom a trénerom na zlepšení pohybových stereotypov športovca.

V našom programe sme mali zahrnutú aj exhibíciu, kde sme mali možnosť ukázať pár kúskov, ktorým sa venujeme v našej telocvični. Ako tím sme sa predstavili v sile Petriska, Peťa, Katky, Kika, Andreja a Zuzky. Ako prvé sme ľuďom ukázali cvičenia s kettlebellom, to je typ činky, ktorá vyzerá, ako delová guľa s rukoväťou. Môže byť rôznej veľkosti a váhy. Ďalším cvičením v našom eyhibičnom porgrame bola kalistenika. Kalistenika je cvičenie s vlastnou váhou, pri ktorom človek nepoužíva žiadne záťažové náčinie. Ďalším spôsob pohybu bola Acro yoga, ktorú predviedla Zuzka s Andrejom. Je to druh párovej aktivity s prvkami ľahkej akrobácie.

Popri aktvitách, ktoré sa diali u nás v stánku sme dostali možnosť vystúpiť na pódiu a predstaviť verejnosti náš projekt Človek 2.0. Petrisko s Peťom opísali verejnosti, čo všetko u nás nájdu, pre koho je náš projekt určený a ako sa k nám pridať.

Športový festival Wannado sme si užili a ďakujeme za možnosť zúčastniť sa na ňom. Veríme, že takýchto akcií pribudne v Pezinku a okolí viac. Akcia bola pre deti a mládež veľmi prínosná, mohli si vyskúšať rôzne športy. Možno v tento deň pár detí zistilo, akým športom sa v živote budú venovať.

Sme radi, že sme mohli byť súčasťou tohto projektu. Naše zameranie nie je plne na deti, ale pracujeme s mládežou, športovcami, ktorí potrebuju kompenzáciu k inému športu. A sme radi, že môžme mládeži odovzdať niečo, v čom sa možno o pár rokov cvičenia a zdravého stravovanie nájdu aj oni. Táto akcia nám dala možnosť predstaviť sa verejne v meste Pezinok. Ukázať ľuďom, ako pracujeme a spoznať množstvo iných športových klubov, s ktorými vieme v budúcnosti nadviazať spoluprácu. Ďakujeme za možnosť byť na tejto akcií.

Daj o tomto článku vedieť svojim priateľom