loader icon

Andrej Mihálik

Môj príbeh

Moja cesta k trénerstvu nebola vôbec priamočiara. Po ukončení vysokoškolského štúdia na STU som robil klasickú prácu za počítačom, ale šport ma stále lákal viac.
Ako dieťa som sa venoval zjazdom na bicykli, jednu sezónu aj súťažne. Zranenie a neskôr aj technické problémy ma odradili ďalej súťažiť. Pokračoval som v „bajkovaní“ už len ako hobby. Potom prišlo posilovanie – začínal som doma s tým, čo bolo po ruke. Neskôr som prešiel do „činkárne“, kde som dvíhal železo. Postupom času som začal kombinovať činky a hrazdy vonku, kde som cvičil s vlastnou váhou tela. Začiatky boli pre mňa pomerne náročné, keďže som bol samouk a cvičil som podľa tréningov, ktoré som našiel na internete.
Okrem iného mi nemal kto skontrolovať správnu techniku.
Vždy som mal v živote nejaké ciele, a tak tomu bolo aj v cvičení. Chcel som sa stále posúvať vpred, a tak som neustále hľadal informácie čo a ako sa dá zlepšiť  na najrôznejších internetových fórach. Keď už som sa v cvičení po rokoch konzistentnej práce dostal na určitý level, začala vo mne narastať túžba a potreba vedomosti nadobudnuté v oblasti silového tréningu odovzdávať ďalej.
Študoval som strojnícku fakultu, takže analytické a technické myslenie je mi prirodzené. Škola mi dala hlavne komplexné vedomosti, čo sa týka fyziky a mechaniky pohybu.
Tieto princípy sú vo všeobecnosti platné a aplikovatelné aj v tréningu ako takom.
Ďalši významný bod v mojom športovom živote bolo objavnie akrojógy/párovej akrobacie, ktorá ma nachvíľu úplne pohltila. Neskôr som sa stal jej inštruktorom a to bol aj začiatok mojich prvých tréningov.
Moje vzdelávanie v oblasti silového tréningu naberalo na obrátkach, pretože som chcel hlbšie pochopiť podstatu fungovania ľudského tela.
Toto všetko nakoniec vyústilo v to, že som dal v mojim vtedajšom zamestnaní výpoveď a stal som sa full-time kondičným trénerom v jednej z bratislavských pobočiek Efect-fitu. Písal sa rok 2021 a trénerstvu sa od vtedy venujem profesionálne.
Popri tom všetkom som začal trénovať stojku a mám skúsenosti aj so vzdušnou akrobaciu a športovým pole dance.
Momentálne sa venujem rozvoju silových schopností človeka, mobilite a uvedeným lekciám akrojógy. Som spoluorganizátor akrojogových podujatí na Slovensku a zakladajúci člen OZ SlovakAcro.
Som človek, ktorý rád chápe súvislosti a ide do hĺbky. Preto na sebe neustále pracujem.
Absolvoval som množstvo kurzov, a stále mám v pláne navštíviť ďalšie.

Od roku 2023 som spolumajiteľom bratislavskej pobočky Človek 2.0, kde sa snážím klientom odovzdávať najvyššiu kvalitu a ďalej šíriť myšlienku našej komunity.

Kontakt
0905 885 716
andrejmihalik50@gmail.com

 

Certifikáty:

Efectfit kondičný tréner IEfectfit kondičný tréner II
Mobilita a stabilita- Efectfit
Prepojenie Fyzioterapie a silovo kondičného tréningu- EfectfitKalistenika- WCO
Silový tréning a bolesť ramena- core training
Drep a bolesti chrbta, bedier a kolena- core training
Oxygen Advantage- účasť na kurze

Zdravo a fit:
Bolesť chrbtice-spojenie fyzioterapie, jogy a silového tréningu
Fyziotréning v tehotenstve- metóda Postanatal
Fyziotréning po pôrode- metóda Postanatal
Vysoká škola strečingu pre trénerov
Bolesť veľkých kĺbov- spojenie fyzioterapie, jogy a silového tréningu

 

Športová a klasická masáž-Mgr. Vavro Mario
Trigger points- Akadémia Ónyx
Bankovanie- Akadémia Ónyx

Neuro kinetic Therapy level 1