Ahojte 👋🏻 dnes jeden report zo súťaže. 🙂Dňa 28.05. som sa prvý krát zúčastnil súťaže MSR streetworkout vo weighted. Je to silová súťaž, ktorá je zložená z 3 disciplín a to: ➡️ zhyb s 32kg ➡️ dip s 48kg ➡️ drep na jednej nohe s 24kg. Všetky tieto cviky majú určité technické normy, ktoré bolo potrebne dodržiavať, v opačnom prípade sa opakovania nezapočítajú. Na súťaž som sa prihlásil pretože som chcel nabrať nové skúsenosti, posunúť svoju výkonnosť a porovnať si sily s výbornými športovcami. Ja ako silovo – kondičný tréner a tréner kalisteniky sa veľmi rád vzdelávam, avšak aj toto je dôležitá stránka mojej „vizitky“.

Na súťaž som sa začal pripravovať približne začiatkom marca a tréningový plán bol jasný. Bolo treba v krátkom čase nabrať silu a adaptovať sa na väčšie váhy. ✅ To sa ľahko povie no ťažšie zrealizuje 😁 A tak to aj bolo. No ľudské telo je podľa mňa taký malý zázrak a zvládne všeličo keď mu nato dáme priestor, čas a výživu🙂 Väčšinu tréningov som si odcvičil v Pezinku u nás v gyme Človek2.0, kde sú nato skvelé podmienky ale občas mi dobre padlo vybehnúť von na slnko.

Môžem však povedať, že tréningový plán som mal dobre nastavený, pretože výsledky sa dostavili a telo som na váhu dokázal pripraviť. Vždy je však čo zlepšovať a človek sa učí celý život takže nabudúce to bude zasa precíznejšie.

Samotná príprava aj možnosť porovnať si sily s top športovcami v daných disciplínach je pre mňa ako trénera veľkou skúsenosťou a ďalšou motiváciou💪🏻😎✅ Takto môžem aj svojím zverencom vedieť pomôcť pri rôznej silovej príprave zostaviť tréningový plán.

Moje výkony na súťaži:

Zhyb 32kg – 11x, Dip 48kg – 14x, Drep 24 kg – 17x

S celkovým svojím výkonom som spokojný a od 3. miesta ma delili len 3 body. ☝🏻 Takže určite zapracujem na svojich slabinách a nabudúce prídem silnejší a pripravenejší💪🏻🙂

Kto sa pridá ? 😎

Daj o tomto článku vedieť svojim priateľom