V Máji 20.5.2023 sme sa predstavili, ako tím v Crossbefit fitness centre v Žiline, kde sme v spolupráci s Crossbefitom usporiadali Športový deň Žilina plný cvičenia, prednášok a ochutnávky výborného jedla. Bola to taká menšia ochutnávka nášho projektu, ktorá vychádzala z konceptu našeho Kurzu 2.0.

Na úvod celého dňa sa predstavil Petrisko s Workshopom zameraným na core, kde mali ľudia možnosť si prejsť základy správneho cvičenia zameraného na CORE.

Ako druhou chuťovkou programu sa predstavil Luky, ktorý sa vo svojej časti venoval flexibilite a mobilite, ktorej súčasťou bola opäť prednáška a malá ochutnávka toho, ako my berieme mobilitu a flexibilitu vrámci cvičenia.

A ako to už býva zvykom k pohybu nepochybne chýba zdravá a udržateľná strava o ktorej nám viac povedala Katka vo svojej prednáške o udržateľnom stravovaní. Čerešničkou na torte bola ochutnávka snackov, ktoré Katka pripravila. Recepty na všetky dobroty sú tu na našom webe. Tieto pochutinky sa stali takým menším dobitím bateriek pred Exhibíciou nášho tímu, kde každý ukázal, to v čom sa cíti, ako doma, ako napríklad masklap….

Malá ochutnávka snackov- mrkvová nátierka s macesom a klíčkami, cuketovo-syrový koláčik a najlepší brownie v hre!

Exhibícia bola ukážkou našich zručností a schopnosti predstavili sme cviky ako: masklap, TGU, stojku.

Po exhibícií následovala obedná pauza. Po obede sme prešli tému ,,Ako zlepšiť drep” s našim fyzioterapeutom Peťom Dirbákom. Workshop pozostával z ukážky diagnostiky cvičenca a návrhu korekčných cvičení. Účastníci workshopu sa do cvičení neskôr aj zapojili. Mohli tak priamo na mieste, zlepšiť svoj drep.

Následoval workshop o ťahovej sile alebo o tom, ako prejsť zo zhybov na muscle up, ktorý bol vedený pod Lukym a Paťom.

Ako posledný z workshopov bol ,,Stojka na rukách pre začiatočníkov” pod vedením Lukyho. Pri tomto workshope nezostal nikto nohami na zemi, to nám verte.

Športový deň Žilina sme ukončili spoločným tréningom, pod vedením celého nášho tímu. Tréning po celom dni bol naozaj výživny a my ďakujeme za možnosť sa predstaviť v Crossbefit Žilina!

Tím
Daj o tomto článku vedieť svojim priateľom