Uplynulý víkend sa uskutočníl náš Šporotovo-relaxačný pobyt, a.k.a. Pobyt 2.0, a.k.a. Pobyt vol.6, a.k.a. super ľudia, super program, super jedlo, super víkend!

Už tradične sme vycestovali z rodného Pezinka, niekam kúsok ďalej do Slovenka. Keďže sme boli nútení zmeniť miesto konania, rozhodli sme sa to vziať ako výzvu pripraviť ešte kvalitnejší a lepší zážitok pre všetkých účastníkov.

Organizáciu tento rok sprevádzalo pomerne dosť komplikácií, čo sa odrazilo aj vo výsledku na samotnom programe Pobytu. Najväčšou výzvou bola pre nás jednoznačne kuchyňa. Po prvý krát sme varili my podla vlastných receptov zo surovín, ktoré sme si doniesli alebo lokálne zabezpečili.

Najväčšími hitmi boli jednoznačne čerstvé rožteky, ktoré naše devy 2.0 každé ráno o 5tej piekli k raňajkám. Pokračovať by sme mohli famóznou paradajkovou polievkou, cícerovým cury atp.. Stravovanie hodnotíme úspešne a už teraz plánujeme recepty na ďalší ročník.

Napriek výpadku našej Zuzky, pohybu bolo dosť. Nevyšlo nám delenie pohybových aktivít podľa úrovne zdatnosti ako sme plánovali, ale rôznorodosť bola dostatočná. Stojka, acroyoga, kettlebell, ranné rozcvičky, weighted volleyball, stolný tenis a mnohé ďalšie…

Už tradične sa prvý deň uskutočnil vedmostný kvíz, v piatok prednáška na tému sedenie a jeho riziká a v sobotu uzavrel program Marek Don Santner prednáškou slúbenou ešte v roku 2020 na tému gestá vo svete.

Sobotňajšie poobedie sa nieslo v duchu silovej súťaže. Boli pripravené aj zaujímavé ceny od našich partnerov, ale myšlienka súťaže je prekonať samého seba a zažiť poriadne vyhrotenú atmosféru. Povzbudzovanie si užili nie len súťažiaci ale my všetci a padali naozaj veľmi slušné výkony!

Ďakujeme všetkým účastníkom, spoločne sme vytvorili priateľskú atmosféru. Sme radi, že sa každoročne môžeme organizovať podujatie pre ľudí z komunity športovcov, ľudí so záujmom o zdravý životný štýl, ale hlavne pre všetkých ktorí sa chcú posúvať, navzájom obohacovať a tráviť čas s ľuďmi rovnakého životného štýlu. Ako každoročne boli medzi nami aj menej zdatní športovci, aj deti. Veríme, že presne toto je dôležitou súčasťou každého pobytu, aby sme sa stretli, navzájom sa motivovali, odovzdali si skúsenosti a strávili spoločne kvalitný čas.

Ako ste si všimli, fotky sú viac ilustračné ako dokumentujúce. Avšak bol s nami aj Miško, ktorý celý pobyt zaznamenával na kameru a čoskoro presne na miesto tohto textu pribudne aftermovie, kde bude zachytený Pobyt vol.6 tak ako sa udial.

Ďakujeme a už dnes sa môžete prihlásiť na ďalší ročník!
https://www.clovek2.sk/pobyt/

Daj o tomto článku vedieť svojim priateľom