Rok 2020 sa dá označiť za rok covidu a masážnych pištolí, vo svete pištolí minimálne.
Zo začiatku sme boli skeptickí a brali sme to ako módny výstrelok. Mali sme však aj my možnosť skúsiť si takéto zariadenie najprv na konferencii. Neskôr mal Luky požičanú pištol a ja som mal skúsenosť s masážnou pištolou u maséra.

Po osobnej skúsenosti a dišputách s rôznymi ľuďmi z fachu som prehodnotil názor. Taktiež už prešli masážne pištole určitú cestu, zdokonalili sa a objavili sa názory aj mnohých odborníkov.

Po naštudovaní viacerých recenzií a prekutraní stránok som sa rozhodol sledovať jednu konkrétnu značku.
Z vlastnej skúsenosti môžem hodnotiť pomôcku ako veľmi dobrú. Pre človeka ktorý je naozaj aktívny športovec môže veľmi dobre pomáhať uvolniť stuhnuté svaly, triggerpointy, po výkone, pred výkono, pri chronicky preťažených svaloch, stuhnutej fascii atď atď.
Je dôležité podotknúť, že je vhodné sa pod niekoho vedením naučiť akým spôsobom, ako dlho a často používať pištol.
Platí ako pri všetkom, že veľa môže aj poškodiť. Rôzne nadstavce poskytujú pomerne dobrú variabilitu využitia a pri modeloch, ktoré majú aj náhradnú baterku či kufrík na prenášanie je to veľmi dobrý a kompaktný nástroj.

Ak ťa zaujíma čo všetko má v balení zariadenie, ktoré v roku 2020 valcovalo rebríčky a aké boli prvé reakcie mojich cvičencov…hľa video

Daj o tomto článku vedieť svojim priateľom