Hlboký drep 🏋🏻‍♀️

Pre niekoho oddychová pozícia, pre niekoho ťažký krkolomný postoj. 🤔 Drep je úplný základ pre rozvoj všestrannej sily a komplexnosti o tom nie pochýb. Chcel by som však zdôrazniť, že drep nemusí byť pre každého a už vôbec nie s naloženou činkou.

A tak ako nám drepy môžu krásne pomôcť vybudovať silnú svalnatú postavu tak nám môžu aj uškodiť.‼️ Problém je v tom, že vysoké % populácie už nedisponuje dostatočnou flexibilitou pre drep v plnom rozsahu (hĺboký drep), nakoľko túto schopnosť stratili z dôvodu nedostatočného pohybu a sedavého zamestnania. Keď sa takýto človek, ktorý za posledné roky svoje telo a pohyb zanedbával zrazu rozhodne nabehnúť do fitka naložiť činku a poriadne si zadrepovať, môže to skončiť žial dosť škaredo. 🤕☝🏻

Treba si uvedomiť, že na všetko sa treba adaptovať a to platí aj pri tréningu. Ak ste začiatočník tak vaše svaly, šlachy kĺby a centrálny nervový systém sa musí na záťaž postupne adaptovať. Dajte tomu čas⏳ ☝🏻Preto odporúčam ísť do hlbokých pozícií s naloženou činkou až vtedy, ak sa to tej pozície dostanete kedykoľvek aj bez činky.

Ideálne ak viete v hlbokom drepe oddychovať, čítať si alebo pracovať s pc. Všimnite si malé dieťa ako sa dokáže v čupe alebo drepe hrať a pri tom má celé chodidlá na zemi krásne vzpriamený chrbát.

✅ Túto schopnosť však nemusíme v priebehu života stratiť. Len sa treba viac hýbat, byť uvedomelý a zodpovedný k svojmu telu a zdraviu. 🙂💪🏻

Daj o tomto článku vedieť svojim priateľom