To čo si kúpime v potravinách je na našom rozhodnutí. Taktiež to čo zjeme je na našom rozhodnutí. Nemôžeme nikoho haniť za čo platí človek v potravinách svoje zarobené peniaze. Tak ako každý iný človek máme možnosť výberu.

Chceme žiť bez bolestí, bez zdravotných obmedzení, chceme si užívať dovolenky, výlety, preto si vyberajme poriadne a plaťme za to, čo je pre naše telo prospešné.

Všetko to začína v potravinách s nákupným košíkom. Avšak predtým ako sa do tých potravín vyberiete nezabudnite na tieto dôležité body, ktoré Vám napomôžu k tomu aby ste kupovali potraviny, ktoré reálne potrebujete.

  1. Nákupný zoznam

Nákupný zoznam je skvelá pomôcka, ktorá nám ušetrí nie len peniaze ale aj čas strávený v potravinách. Najlepšie je mať poznámkový blok, na ktorý si postupne zapisujem potraviny, ktoré som minul a potrebujem ich doplniť.

  1. Do obchodu idem raz za týždeň alebo keď je chladnička do slova prázdna

Do obchodu choďte až keď máte prázdnu chladničku, alebo vám už naozaj chýbajú základné potraviny. Chodiť každý deň do obchodu len kvôli jednej veci nieje veľmi ekonomicke, lebo povedzme si úprimne, kto si kúpi len tú chýbajúcu smotanu keď je už v obchode. Ak chodíme do obchodu každý deň, väčšinou kúpime aj to čo už máme a potom sa stáva, že nestihneme danú potravinu zkonzumovať a musíme potravinu vyhodiť.

  1. Nekupovať potraviny, ktoré nemám na zozname

Nekupujem zbytočné potraviny, ktoré nemám na zozname. Tento bod pomáha k tomu aby sme neškrečkovali pochutiny ako napríklad chrumky, chipsy, horalky do zásoby. Lebo nezabúdajte: Čo doma nemáte, to nezjete.

  1. AKCIA, nemusí znamenať vždy reálne zlacnenie

Toto je jedna z nástrah marketingu, ktorej sa nedá vždy vyhnúť. V dnešnej dobe kedy je maslo hodné zlata, prichádzajú obchody v pravidelnom intervale s úžasnou akciou na maslo za skvelú cenu. Ale pozor, cena je síce nižšia ale taktiež aj gramáž. Preto je dôležité sledovať, hlavne pri mliečnych výrobkoch cenu za kilogram alebo liter. 

  1. Čítam etikety 

V rámci vzdelávania sa o potravinách si prečítam zloženie potravín, ktoré kupujem pravidelne. Keď nerozumiem zloženiu, ktoré je dlhé ako Odviate vetrom od Margaret Mitchell, tak hľadám rovnakú potravinu ale so zrozumiteľným zložením. 

Daj o tomto článku vedieť svojim priateľom