Už je to pár rokov, od kedy sme po prvý raz narazili na túto iniciatívu.
Hladali sme spôsob ako počas Vianoc potešiť aj niekoho iného ako iba našich blízkych.

Vianočný zázrak je iniciatíva, vďaka ktorej môže každý z nás pomôcť. Urobiť krajšie Vianoce niekomu, koho síce nepoznáme, no zaslúži si mať cez Vianočné sviatky pocit, že na ňom niekomu záleží.
Tento projekt sa zameral na osamelých dôchodcov, ktorí takto môžu dostať to čo potrebujú, čo im uľahčí život, alebo ich poteší.
Často sú to maličkosti, ktoré vieme zabezpečiť za pár minút a nestoja veľa. Nájdu sa však aj väčšie dary, ako zdravotné pomôcky vozíčky a podobne.

Aj tento rok sme sa rozhodli vybrať si zo zoznamu dôchodcov a toho čo by si priali dostať pod vianočný stromček. Pred pár rokmi sme začali jedným, dnes posielame tri.

Keď majú byť Vianoce pre nás niečím výnimočným, tak tým že nebudeme myslieť len na seba, ale aj na tých ktorí si neželajú niečo čo by ich potešilo. Sú ľudia ktorí si prajú veci, ktoré sú pre nás samozrejmosťou no im chýbajú. Preto ak môžete aj vy pomôcť niekomu prežiť krajšie Vianoce, urobte to.

Nemusíme kupovať darčeky, alebo robiť veľké činy. Možno máte osamelú susedku, ktorej by aj malá pozoronosť či chvíľka spoločnosti veľmi pomohli.
Áno je doba pandémie, no nezabúdajme že osamelosť je rovnako ťažká a často aj nebezpečnejšia ako rôzne choroby.

Náš prvý rok kedy sme poslali Vianočný zázrak, sme dostali od pani Vierky veľmi osobné a milé poďakovanie. Od vtedy každý december čakáme na zverejnenie prianí na stránke vianocnyzazrak.sk

Daj o tomto článku vedieť svojim priateľom