loader icon

Samuel Maderič

Môj príbeh

 

Trénerské Bio

Malé neposedné a hravé dieťa. To som bol ja a tým sa to všetko začalo.

Moja mama bola veľmi proaktívna a vyberavá, keď sa jednalo o výber krúžku, na ktorý ma nahlási na základnej škole. Vyšla jej z toho športová gymnastika, ktorej som sa venoval počas celej základnej školy.

Bol som vedený pánom trénerom Františkom Bočkom, ktorý sa počas svojej kariéry zúčastnil na olympijských hrách v rokoch 1964 v Tokiu a 1968 v Mexiku. Jeho skúsenosti, osobitý a v skutku veľmi tvrdý spôsob trénovania ma priviedol k siedmim víťazstvám majstra Slovenska v gymnastike.

Po základnej škole, ako správny adolescent, som vyskúšal nespočetné množstvo kolektívnych športov, ktoré mi tiež dali určitý smer a skúsenosti.

A tu začína moja ďalšia životná etapa, ktorá sa odštartovala parkourom, akrobaciou a pouličným šantením na preliezkach, múrikoch a strechách. Mladý chalan, ktorý miluje pohyb, skákanie a naháňačky so starými pánmi, ktorým som rád skákal po garážach.

Krátko po tom som zistil, že na to aby som mohol byť lepším atlétom nestačí len bláznivo skákať ale treba aj silu, systematický tréning a vytrvalosť.

Preto som sa začal zakrátko v roku 2013 venovať kalistenike, streetworkoutu – v skratke cvičeniu s vlastným telom, neskôr s pridanou váhou. Začala éra súťaženia v tomto krásnom športe kedy kalistenika bola na Slovensku vo svojom rozkvete. Súťažil som v rôznych odvetviach či už vo freestyle kategórií, weighted kategórií a taktiež neskôr sets and reps kategórií.

Stalo sa to pre mňa závislosťou, miloval som súťaženie a prekonávanie samého seba.

Najviac ma ovplyvnili ale súťaže v kategórií sets and reps, kde išlo o najväčší počet opakovaní za najkratší čas a s tým súvisiaca súťaž King of The North, kedy som v tejto silovo vytrvalostnej súťaži, ktorá bola moja prvá naozaj veľmi náročná, seriózna a komplexná súťaž, získal v roku 2018 striebro a následne bronz v roku 2019.

V roku 2018 som sa počas štúdia na Fakulte Telovýchovy a Športu, odbor kondičné trénerstvo, začal venovať trénovaniu detí v pohybovej príprave, gymnastike a parkoure. Fakultu som žiaľ kvôli nepriaznivým podmienkam v treťom ročníku ukončil a začal som sa naplno venovať trénovaniu detí a dospelých.

Rok 2022 bol mojim odrazovým mostíkom, kedy som začal pracovať v Big Street Project v Senci ako parkourový tréner, kde stále ako tréner pôsobím. Začal som sa viac vzdelávať a zaujímať v oblasti akrobacie, gymnastiky, parkouru a kalisteniky.

Moja pridaná hodnota a skúsenosti, ktoré by som vám rád odovzdal sú akýmsi mojim životným poslaním a cieľom, ktorý chcem napĺňať. Preto sa budem tešiť, keď sa na tréningu uvidíme a budem môcť moje poznatky pretaviť do vašich cieľov.

Cesta síce nebude ľahká, bude tŕnistá a bude si vyžadovať veľa cieľavedomosti a odhodlania ale ten, ktorý je natoľko vytrvalý a odhodlaný hľadieť do tmy, tak ten uzrie prvý záblesk svojho nového a lepšieho JA.

 

0915 323 047