loader icon

Diana Nagyová

Môj príbeh

 

Volám sa Diana a som rada, že sa môžem predstaviť ako člen tímu Človek 2.0.

Čo sa týka mojich športových začiatkov, ľudí často napadne, že som sa venovala gymnastike. To nie je môj prípad a svoju flexibilitu mám hlavne vďaka svojej genetike. Avšak až pokiaľ moja pamäť siaha, vždy som skúšala, či sa ohnem tak, aby som sa dotkla špičkami hlavy, či si sadnem na zem v šnúre a rozštepe, prípadne som skúšala stojky na hlavne alebo som visela na preliezke.

 

Počas základnej školy som sa chvíľu venovala napríklad spoločenským tancom a volejbalu. V zime sme často chodili Aktívnejšie som sa začala športu až v dospelosti, chodila som cvičiť do fitka a na jogu. V roku 2014 prišiel pre mňa zlom a objavila som závislosť v podobe pole dance. V tomto čase malo voči tomuto športu veľa ľudí predsudky, veď predsa okolo tyče tancujú jedine dievčatá v kluboch s pochybnou povesťou (u niektorých, bohužiaľ, tento názor stále pretrváva).

V skutočnosti je to šport, ktorý sa teší čoraz väčšej obľube, plný gymnastických prvkov a akrobacie, ktoré sú náročné či už na silu alebo flexibilitu, spojený s hudbou a tancom – a presne preto som si ho tak veľmi zamilovala. Mala som možnosť vyskúšať si aj vedenie tréningov. Vidieť ako sa dievčatá pod mojím vedením pomaličky zlepšujú, mi prinášalo rovnako veľkú radosť ako moje vlastné pokroky. Popri pole dance som si vyskúšala aj vzdušnú akrobaciu na plachtách a kruhu. Aktuálne sa pod Lukyho vedením venujem silovému tréningu a stojkám.

V roku 2020 som sa zoznámila s projektom Človek 2.0 a s ním s komunitou skvelých ľudí. Postupne sa z neho stala súčasť môjho každodenného života a začala som pomáhať s rôznymi maličkosťami okolo organizácie eventov. Dúfam, že spoločne s tým, ako sa rozrastá projekt, sa budú rozrastať aj moje „povinnosti“.