loader icon

Adrej Mihalik – test

Môj príbeh

Moje začiatky

Moja cesta k trénerstvu nebola vôbec priamočiara. Po ukončení vysokoškolského štúdia na STU som robil klasickú prácu za počítačom, ale šport ma stále lákal viac. Ako dieťa som sa venoval zjazdom na bicykli, jednu sezónu aj súťažne. Zranenie a neskôr aj technické problémy ma odradili ďalej súťažiť. Pokračoval som v „bajkovaní“ už len ako hobby. Potom prišlo posilovanie – začínal som doma s tým, čo bolo po ruke. Neskôr som prešiel do „činkárne“, kde som dvíhal železo. Postupom času som začal kombinovať činky a hrazdy vonku, kde som cvičil s vlastnou váhou tela. Začiatky boli pre mňa pomerne náročné, keďže som bol samouk a cvičil som podľa tréningov, ktoré som našiel na internete. Vždy som mal v živote nejaké ciele, a tak tomu bolo aj v cvičení. Chcel som sa stále posúvať vpred, a tak som neustále hľadal informácie čo a ako sa dá zlepšiť na najrôznejších internetových fórach. Keď už som sa v cvičení po rokoch konzistentnej práce dostal na určitý level, začala vo mne narastať túžba a potreba vedomosti nadobudnuté v oblasti silového tréningu odovzdávať ďalej.

Tréningový proces

Študoval som strojnícku fakultu, takže analytické a technické myslenie je mi prirodzené. Škola mi dala hlavne komplexné vedomosti, čo sa týka fyziky a mechaniky pohybu. Tieto princípy sú vo všeobecnosti platné a aplikovatelné aj v tréningu ako takom. Ďalši významný bod v mojom športovom živote bolo objavnie akrojógy/párovej akrobacie, ktorá ma nachvíli úplne pohltila. Neskôr som sa stal jej inštruktorom a to bol aj začiatok mojich prvých tréningov. Moje vzdelávanie v oblasti silového tréningu naberalo na obrátkach, pretože som chcel hlbšie pochopiť podstatu fungovania ľudského tela. Toto všetko nakoniec vyústilo v to, že som dal v mojom vtedajšom zamestnaní výpoveď a stal som sa full-time kondičným trénerom v jednej z bratislavských pobočiek Efect-fitu. Písal sa rok 2021 a trénerstvu sa od vtedy venujem profesionálne. Popri tom všetkom som začal trénovať stojku a mám skúsenosti aj so vzdušnou akrobaciu a športovým pole dance.

Individuálny tréning

Momentálne sa venujem rozvoju silových schopností človeka, mobilite a uvedeným lekciám akrojógy. Som spoluorganizátor akrojogových podujatí na Slovensku a zakladajúci člen OZ SlovakAcro. Som človek, ktorý rád chápe súvislosti a ide do hĺbky. Preto na sebe neustále pracujem a absolvoval som množstvo kurzov, a stále mám v pláne navštíviť ďalšie.

Kontakt

0905 885 716
andrejmihalik50@gmail.com

Certifikáty:

Efectfit kondičný tréner I

 • Efectfit kondičný tréner II
 • Mobilita a stabilita – Efectfit
 • Prepojenie Fyzioterapie a silovo kondičného tréningu – Efectfit
 • Kalistenika – WCO
 • Silový tréning a bolesť ramena – core training
 • Drep a bolesti chrbta, bedier a kolena – core training
 • Oxygen Advantage – účasť na kurze
 • Športová a klasická masáž – Mgr. Vavro Mario
 • Trigger points – Akadémia Ónyx
 • Bankovanie – Akadémia Ónyx
 • Neuro kinetic Therapy level 1