loader icon

Matej Petrenka

Môj príbeh

 

Trénerské Bio

Volajte ma Matthias, na strednej škole som bol drevo na šport. Tým že som vyrastal na dedine a od malička bol vedený

 k robote sommal vždy o niečo viac sily. Celé to asi začalo v roku 2014, kedy som začal cvičiť vonku na

 ihrisku podľa knižky Tréning väzňa. Fascinovalo čo všetko sa dá s vlastným telom dosiahnuť. A to vo

 mne vybudovalo aku si lásku ku kalistenike. A teda nikdy mojim zámerom nebolo byť svalnatý mať 9% tuku ale rozširovať možnosti pohybu možnosti toho čo moje telo dokáže. 

 

Až do roku 2019 som cvičil tak nejako striedavo oblačno, učil som sa od chalanov na ihrisku a pokus omyl. Ja som sa chcel len hýbať. Nejakú vedu som v tom nevidel. Naučil som sa všetko sám muscle up, stojku, vlajku, všetko čo som chcel (front level stále nie haha) 

Prelomový bod pokladám niekedy pred 2017 kedy som začal navštevovať skill lab a parkourové tréningy. 2019 som začal cvičiť pod vedením Vlada Zlatoša. Neskôr som som kultivoval svoju pokoru a trpezlivosť v Yoge. Veľkou inšpiráciou bol Ido Portal a Roye Gold z izraela kde som mal možnosť sa učiť priamo od študenta týchto dvoch pre mňa veľkých ľudí a prišiel som k niečomu čo sa volá flow. 

Vždy som mal najväčší posun práve v časoch, keď som mal pri sebe učiteľa. Ktorý ma poznal, vedel o mojich silných a slabých stránkach a obohacoval ma o svoje poznatky a skúsenosti. Preto mi dáva zmysel to čo robím. 

Baví ma v ľuďoch objavovať ich sila, nové možnosti tela a sebavedomie. Dávať im zážitok pretože ani možno netušili, čoho všetkého je ich telo schopné. 

Nikdy som sa necítil ako tréner preto radšej používam titul pohybový sprievodca. Je to to, čo robím. Sprevádzam ťa pohybom a ukazujem ti cestu ako ovládnuť svoje telo.

Môžem ti ukázať ako sa hýbať, môžem ti ukázať ako byť lepším, a keď mi budeš dôverovať môže ti to úplne zmeniť tvoj život.

 

0944 183 740