V súšasnosti sa všetko okolo nás mení a je dôležité aby sme reagovali !
My si myslíme, že základnú fyzickú zdatnosť a pohyblivosť by mal dosahovať každý z nás a v tomto duchu aj pripravujeme workshopy, prednášky, pobyty a v súčasnosti live streamy a videá.
Veľkú časť našich vedomostí a skúseností Vám ponúkame úplne zadarmo. Veríme že v dobe, kedy je informačný boj obrovský je ťažké nájsť informácie založené na faktoch.

Pripravili sme pre Vás krátku sériu videí s vysvetlením základných cvikov kľuk, drep a zhyb.
Je veľmi dôležité cvičiť, upevňovať zdravie, silu a odolnosť obzvlášť dnes vo veľmi ťažkom období pre nás všetkých.
Je ešte dôležitejšie trénovať správne, pretože prípadné zdravotné komplikácie je veľmi komplikované riešiť s odborníkmi.

I. Kľuk

Kľuk, alebo slangovo aj klik je asi úplne prvý cvik ktorý napadne každému pri myšlienke na cvičenie za pomoci výhradne vlastnej telesnej hmotnosti.
Kalistenika a teda cvičenie prevažne s vlastnou váhou samozrehme obsahuje aj ďalšie výborné cviky.
V tomto videu sme priblížili techniku základného kľuku.

II. DREP

Drep je asi najzákladnejšie cvičenie spodnej časti tela. Keď sa povie tréning na nohy, nikto si asi nepredstaví tréning bez drepov. Drep je však veľmi komplexné cvičenie, ktoré si vyžaduje aktivitu nie len nôh ale aj zvyšku tela. Kvalitne vykonané cvičenie drepov precvičí veľmi efektívne väčšinu svalov na našom tele.
Pozrite si video kde sme rozobrali základnú techniku drepu.

III. ZHYB

Zhyb je úplne najzákladnejším cvikom pre budovanie príťahovej sily. Vertikálny presun tela za pomoci svalov paží a chrbtu je ale aj pomerne silovo náročný cvik. My si myslíme že by táto zručnosť mala patriť do repertoáru každého cvičenca.
Ťažko by sme hladali komplexnejšícvik, ktorým precvičíme viac svalov vrchnej časti tela v príťahovej sile.

Daj o tomto článku vedieť svojim priateľom